fbpx

Kas ir itāļu kapučīno?

Pamatojoties uz eksperimentālo pētījumu, ko veicis Nacionālais itāļu espresso institūts, klasiskais augsts kvalitātes Itaļu kapučīno jabūt pagatavotam no  25 ml espresso un saputotu pienu 100 ml. Kapučīno pamata vienmēr ir  Sertificēts itāļu espresso

Kādam pienam nepieciešams būt?

Testi, ko veic Nacionālā itāļu espresso institūts, liecināja, ka, lai sagatavotu sertificēto itāļu kapučīno jāizmanto tikai svaigs, govs pilnpiens, kas satur vismaz 3,2% olbaltumvielu un vismaz 3,5% tauku. Tas ir vienīgais piena veids, kas var garantēt augstu kvalitāti kapučīno un tās atbilstību, kas apstiprināts pēc sensora profilu.

Kā pagatavot sertificētu itāļu kapučīno?

Simts mililitru aukstu pienu (3-5°C) saputojas ar tvaiku, līdz tas sasniedz 125 ml tilpumu un apmēram 65 °C temperatūrā. Pēc tam piens tiek pārliets tasē ar tilpumu 150-160 ml, kur jau ir pagatavots sertificēts itāļu espresso.

Kas ir sertificēts itāļu kapučīno?

Itālijas Cappuccino ir šāds vizuālās raksturojums: dzēriena virsmai  jābūt baltai ar brūnu malu dažādos platumos. Piena krēma jābūt cietai ar ļoti smalkam vai vispār acīm neredzamajam burbulīšiem. Kapučīno piemīt intensīvs aromāts, kas savieno zieda un augļa ar piena izteikto aromātu. Kapučīno atklāt savu aromātu caur spilgti izteikto, vāji jūtamo rūgtumiņu krējumā aromātu. Velkoša sajūta mutē minimāla vai vispār nav.

Kādai jābūt kapučīno tasei?

Šai  tasei jābūt baltai ar tilpumu 160 ml lai tanī ietilpstu  25 ml Espresso un 100 ml saputota  piena (kas pieaug apjoma līdz apmēram 125 ml). Cappuccino ir jāpasniedz tā, lai piena cepurīte būtu viena līmeni vai nedaudz augstāk tases malai. Kapučīno tase forma ir ļoti svarīga, jo, kad putotu pienu ielej iekša tasē, tad viņš saskaras ar espresso, šajā brīdī uz dzēriena virsmā veidojas šaurs brūnais aplītis, tā būtu jāizskatās, klasiskam kapučīno. Šā iemesla dēļ kapučīno tasītei apakšai daļai jābūt elipse formai ar dažādu biezumu. No augšpuses tasītei jābūt pietīkoši plānai lai eleganti izskatīties.

Ja Tev patīk mūsu saturs, novērtē un pastāsti par to arī citiem – spied: Like, Shere, un atceries sekot mums sociālajās platformās: Facebook vai Instagram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *